طراحی قایقی بدون سوخت اولیه برای اولین بار در جهان + تصاویر Reviewed by Momizat on . کارلو راتی آسوسیاتی نام شرکتی است که طراحی این قایق دوستدار محیط را بر عهده گرفته است. این قایق تنها در رودخانه سن قرار دارد . نام دیگر قایق باشگاه متحرک پاریس کارلو راتی آسوسیاتی نام شرکتی است که طراحی این قایق دوستدار محیط را بر عهده گرفته است. این قایق تنها در رودخانه سن قرار دارد . نام دیگر قایق باشگاه متحرک پاریس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » دنیای فناوری » طراحی قایقی بدون سوخت اولیه برای اولین بار در جهان + تصاویر

طراحی قایقی بدون سوخت اولیه برای اولین بار در جهان + تصاویر

کارلو راتی آسوسیاتی نام شرکتی است که طراحی این قایق دوستدار محیط را بر عهده گرفته است. این قایق تنها در رودخانه سن قرار دارد . نام دیگر قایق باشگاه متحرک پاریس است . علت این نامگذاری برای این بوده که در این قایق چندین دوچرخه قرار دارد که باید با آنها ورزش کنید تا قایق شما هم حرکت کند. اگر این کار را نکنید قایق حرکت نکرده و در جای خود باقی می ماند.

کارلو راتی  مدیر این شرکت می گوید: تولید انرژی به وسیله ورزش کردن در باشگاه واقعا جالب است و البته جالبتر به کارگرفتن آن برای به حرکت درآوردن قایق به حساب می آید.

این قایق  ۲۰ متر طول دارد و۴۵ نفر هم در داخل آن جای می گیرند. نمونه ی اصلی آن هنوز به بازار نیامده است ، اما بر اساس برآورد این شرکت در حدود ۱۸ ماه دیگر روانه بازار خواهد شد.

این قایق، انرژی که از طریق پدال زدن در دوچرخه ها جمع آوری می شود را به الکتریسیته تبدیل می کند. همچنین قرار است از منابع دیگر انرژی پاک مانند سلول های خورشیدی در سقف  نیز در آن استفاده شود.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1085

ارسال یک دیدگاه