لو رفتن اطلاعات رمزنگاری از رم گوشی های هوشمند Reviewed by Momizat on . محققان ابزاری به نام Retroscope ساخته اند تا برای FBI، یا هر کارگذار قانونی دیگری بازیابی داده های یک موبایل قفل شده یا رمزگذاری شده دردسری نداشته باشد. این ابز محققان ابزاری به نام Retroscope ساخته اند تا برای FBI، یا هر کارگذار قانونی دیگری بازیابی داده های یک موبایل قفل شده یا رمزگذاری شده دردسری نداشته باشد. این ابز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آموزش » هک و امنیت » لو رفتن اطلاعات رمزنگاری از رم گوشی های هوشمند

لو رفتن اطلاعات رمزنگاری از رم گوشی های هوشمند

محققان ابزاری به نام Retroscope ساخته اند تا برای FBI، یا هر کارگذار قانونی دیگری بازیابی داده های یک موبایل قفل شده یا رمزگذاری شده دردسری نداشته باشد.

این ابزار با بازیابی اطلاعات درون حافظه ی موقت گوشی های هوشمند به بازرسان سرنخ هایی برای حل موارد جرم می دهد.به جای تلاش برای رمزگشایی حافظه گوشی ها، که اطلاعات را پس از خاموش شدن گوشی در خود نگه می دارد، این ابزار برای کاوش RAM، که حافظه ی موقت گوشی است، ساخته شده است.این تفکر که اطلاعات به محض خاموش کردن گوشی از حافظه موقت پاک می شود رایج است، اما محققان راهی برای بازیابی بخش اعظمی از اطلاعات روی RAM، حتی پس از خاموش شدن گوشی، یافته اند.نتیجه تحقیقات بازیابی آخرین چیزی که در صفحه نمایش نشان داده شده را امکان پذیر میکند.

محققان بر این عقیده اند که این ابزار جدید پیشگام در بازرسی جنایت های سایبری خواهد بود چرا که حافظه ی موقت حاوی تازه ترین اطلاعات اجرای تمام برنامه ها را دارد.

این ابزار به هیچ اطلاعات اولیه ای در رابطه با محتویات درونی یک اپلیکیشن نیاز ندارد و اسکرین های بازیابی شده به ترتیبی که قبلا نشان داده شده اند را در اختیار می گذارد.

در زمان تست این ابزار در ۱۵ اپلیکیشن مختلف، از ۳ تا ۱۱ اسکرین قبلی بازیابی شد، به طور میانگین ۵ اسکرین در هر اپلیکیشن.به طور قطع این تکنولوژی نقطه ی عطفی در جنایت های حوضه ی گوشی های هوشمند است، متد آن شبیه هیچ یک از متدهای رایج برای بازیابی هارد و رم نیست

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 233

ارسال یک دیدگاه