باج افزار اینترنتی در کمین کامپیوترها Reviewed by Momizat on . حمله سایبری گسترده باج افزار در 99 کشور. آلوده شدن ۷۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان به یک باج افزارکه در این میان سازمان ملی بهداشت انگلیس و چندین بیمارستان در هم حمله سایبری گسترده باج افزار در 99 کشور. آلوده شدن ۷۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان به یک باج افزارکه در این میان سازمان ملی بهداشت انگلیس و چندین بیمارستان در هم Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » باج افزار اینترنتی در کمین کامپیوترها

باج افزار اینترنتی در کمین کامپیوترها

حمله سایبری گسترده باج افزار در ۹۹ کشور.

آلوده شدن ۷۰ هزار کامپیوتر در سراسر جهان به یک باج افزارکه در این میان سازمان ملی بهداشت انگلیس و چندین بیمارستان در همین کشور، یک شرکت مخابراتی در اسپانیا، دفاتر فدکس در انگلیس، چند بانک در سراسر دنیا و حتی بر اساس گزارشات، وزارت کشور روسیه در میان سیستم های قربانی بوده اند.

هکرها از حفره «EternalBlue» که در ویندوز وجود داشته استفاده کرده اند.حفره ای که مایکروسافت دو ماه پیش آن را در یکی از به روز رسانی های ویندوز رفع کرده اما طبق معمول، همه به سرعت آپدیت نمی کنند و کامپیوترهایی که قربانی باج افزار شده اند از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده کرده اند.

ویروسی طراحی شده توسط هکرهای گمنام ، سرورهای مجهز به نرم افزار مایکروسافت که پروتکل اشتراک فایل «Server Message Block» را اجرا می کرده را هدف قرار داده اند. تنها سرورهایی که به پچ ارائه شده در چهاردهم مارس یعنی «MS17-010» آپدیت نبودند، به باج افزار آلوده می شوند.

این باج افزار که «WanaCrypt0r 2.0»  نام دارد، فایل های مهم در کامپیوتر قربانی را رمزگذاری می کند و سپس به کاربر اجازه استفاده از کامپیوتر را نمی دهد تا در نهایت مبلغی ۳۰۰ دلار به عنوان باج برای گشودن فایل ها، از سوی کاربر پرداخت شود.

برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل برای کامپیوتر خودتان، آخرین به روز رسانی مایکروسافت برای ویندوز را دریافت و نصب کنید.

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

ارسال یک دیدگاه

6