سرورهای تلگرام به ایران آمد Reviewed by Momizat on . محمود واعظی خبر انتقال سرورها به ایران را تایید کرد و گفت اکنون سرورهای تلگرام در حال نصب هستند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه افتتاح پارک فناوری اطلا محمود واعظی خبر انتقال سرورها به ایران را تایید کرد و گفت اکنون سرورهای تلگرام در حال نصب هستند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه افتتاح پارک فناوری اطلا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » سرورهای تلگرام به ایران آمد

سرورهای تلگرام به ایران آمد

محمود واعظی خبر انتقال سرورها به ایران را تایید کرد و گفت اکنون سرورهای تلگرام در حال نصب هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه افتتاح پارک فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات در کرج در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اعلام شده تلگرام سرورهایش را به ایران آورده، در این قضیه سرور منتقل شده یا CDN (توزیع محتوا) گفت: هر دو درست است تا سرور وجود نداشته باشد CDN در آن نصب نمی‌شود.اکنون سرور تلگرام به ایران آمده و CDNها هم در حال نصب است که نتیجه توافقات ایران و تلگرام است.

محمود واعظی افزود: کار بسیار بزرگی انجام شده که برای کانالهای پر ظرفیت و کانالهایی که مراجعه زیادی داشته‌اند اکنون سرور را به ایران آورده‌اند و CDNها را هم آنجا نصب کرده‌اند و کار در حال انجام است.

محمود واعظی گفت: این اقدام شروع یک کار بزرگ است و فکر می‌کنم اجازه دهیم همین سیاستی که بین ما و مدیر تلگرام توافق شده پیش برود و گام به گام در حال پیشرفت هستیم و امیدواریم انشاالله همانطور که وعده کرده‌ایم به نتیجه برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که در نهایت مذاکرات نتیجه داده، گفت: بله، در ایران سرور در حال نصب است و CDN بیاید نتیجه توافقات ما است.

هفته گذشته رییس تلگرام خبر انتقال سرورهای تلگرام به ایران را به شدت تکذیب کرده بود.
رییس تلگرام همچنین گفت: «در هر صورت، در حالی که ما در حال تحقیق در مورد راه های بهبود قابلیت اتصال و سرعت برای کاربران خود در سطح جهانی هستیم، یک مسئله وجود دارد و آن این که ما هرگز محل سرورهای خود را تغییر نخواهیم داد همچنین سیاست حفظ حریم خصوصی ما تغییر نخواهد نکرد. علی رغم محدودیت قوانین و یا تهدید مقامات محلی، تلگرام تنها در قبال کاربران مسئول است و فقط کاربران ما می توانند خواسته‌های خودشان را به ما دیکته کنند.»

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

ارسال یک دیدگاه

8