مجهز شدن دوربین ال جی V30 به لنزهایی با گشودگی دیافراگم f/1.6 Reviewed by Momizat on . ال جی V30 قرار است اولین تلفن همراه با گشودگی دیافراگم f/1.6 باشد که در مقایسه با لنزهای f/1.8 اجازه ورود ۲۵ درصد نور بیشتر را می دهد. تلفن هایی نظیر آیفون ۷ که ال جی V30 قرار است اولین تلفن همراه با گشودگی دیافراگم f/1.6 باشد که در مقایسه با لنزهای f/1.8 اجازه ورود ۲۵ درصد نور بیشتر را می دهد. تلفن هایی نظیر آیفون ۷ که Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » موبایل و تبلت » مجهز شدن دوربین ال جی V30 به لنزهایی با گشودگی دیافراگم f/1.6

مجهز شدن دوربین ال جی V30 به لنزهایی با گشودگی دیافراگم f/1.6

ال جی V30 قرار است اولین تلفن همراه با گشودگی دیافراگم f/1.6 باشد که در مقایسه با لنزهای f/1.8 اجازه ورود ۲۵ درصد نور بیشتر را می دهد. تلفن هایی نظیر آیفون ۷ که قدرت تصویربرداری فوق العاده ای دارند لنز f/1.8 دارند و حالا V30 می تواند تصاویری شاداب تر ارائه دهد.

معمولاً گوشی‌های هوشمند در نور کم تصاویر چندان با کیفیتی را ثبت نمی‌کنند؛ چرا که سنسورهای کوچکی در این دستگاه‌ها به کار رفته که به دلیل محدودیت‌های طراحی و تولید است. اکنون گفته می‌شود دوربین ال جی وی ۳۰ در نور کم نیز عملکرد قابل توجهی دارد و میتواند تصاویر شفاف و با کیفیت را ثبت کند.

دلیل بی‌کیفیت بودن تصاویر در نور کم اندازه کوچک سنسورهای استفاده شده در گوشی‌های هوشمند است. به نظر می‌رسد ال جی در V30  به فکر افزایش گشودگی دیافراگم دوربین دستگاه خود افتاده تا بتواند بهترین تصاویر را به ثبت برساند .

حتماً می‌دانید دیافراگم همان دهانه ورودی نور به درون لنز دوربین است که اندازه گشودگی آن با اعدادی در کنار حرف f نشان داده می‌شود. هر چقدر این عدد کمتر باشد، گشودگی دیافراگم بیشتر است. لازم است بدانید میزان نور ورودی توسط دوربینی با گشودگی دیافراگم f/2.0 از نمونه‌ای با گشودگی f/3.1 بیشتر است.

گوشی‌های پرچم‌دار گشودگی دیافراگمی بین f/1.7 تا f/2.0 دارند. بری مثال دوربین پرچم‌داران سری گلکسی S7 و S8 سامسونگ از گشودگی f/1.7 بهره می‌برند و عملکرد خوبی برای ثبت تصاویر در نور پایین از خود نشان می‌دهند.

با این حساب ال جی وی ۳۰ بیشترین گشودگی دهانه لنز را در بین تمام گوشی‌های موجود در بازار خواهد داشت و می‌تواند بهترین عملکرد را برای ثبت تصاویر در نور کم از خود نشان دهد.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

دیدگاه (24)

ارسال یک دیدگاه

9