رقابت گوگل و آمازون در نمایشگاه سی ای اس Reviewed by Momizat on . دستیار صوتی و هوشمند الکسای آمازون ستاره شوی نمایشگاه سی ای اس 2017 لاس وگاس بود. فناوری هوشمند را در محصولات متنوع سال گذشته از اسپیکر گرفته تا رادیو،لامپ، جار دستیار صوتی و هوشمند الکسای آمازون ستاره شوی نمایشگاه سی ای اس 2017 لاس وگاس بود. فناوری هوشمند را در محصولات متنوع سال گذشته از اسپیکر گرفته تا رادیو،لامپ، جار Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » رقابت گوگل و آمازون در نمایشگاه سی ای اس

رقابت گوگل و آمازون در نمایشگاه سی ای اس

دستیار صوتی و هوشمند الکسای آمازون ستاره شوی نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ لاس وگاس بود.

فناوری هوشمند را در محصولات متنوع سال گذشته از اسپیکر گرفته تا رادیو،لامپ، جاروبرقی و … دیدیم و امسال شرکای سخت افزاری آمازون، فناوری الکسا را در محصولات بیشتری نصب کرده و بازار خانه هوشمند را اشباع کردند.

نکته جالب اینکه دو برند گوگل و آمازون در تاریخ ۵۰ ساله CES معروف نبوده و اگر هم درخشیده‌اند بیشتر به خاطر سرویس‌ها و خدمات اینترنتی بوده است تا سخت افزار!

اما حالا در شوی ۲۰۱۸ همه چیز عوض شده و این دو گل مجلس شده و با دستیاران صوتی خود، آمازون با الکسا و گوگل با گوگل اسیستانت؛ اغلب نوآوری‌های سخت افزاری را در دل خود جای داده‌اند. خانه هوشمند و دستیاران هوشمند تِم اصلی سی‌ای‌اس شده و کمپانی‌های شریک گوگل و آمازون، بهترین محصولات خود را به این فناوری اختصاص داده تا استراتژی خانه هوشمند و اینترنت اشیاء را توسعه دهند.

«مهارت» و «انجام دستور» دو کلید اصلی ماجرای دستیاران هوشمند است تا به محض دریافت دستور صوتی کاربر، عملیات مورد نظر را انجام دهند.

گوگل با نصب بنرهای مخصوص در محیط بیرونی نمایشگاه جلب توجه کرده است و الکسا نیز در جای جای داخل نمایشگاه خودنمایی می‌کند.

برخی محصولاتی که به الکسای آمازون مجهز شده‌اند به شرح زیر است:

Garmin Speak Plus  دوربین ویژه گارمین که با الکسا وضعیت آب و هوا و … را به شما می‌گوید.

Roav Viva کیت خودروی مجهز به بلوتوث که انکر آن را ساخته و شارژ سریع را به ابزار داخل خودرو ارائه می‌کند که با دستورات الکسا کار می‌کند.

Vuzix AR glasses عینک هوشمند واقعیت افزوده که با الکسا ترکیب شده است.نقشه را نشان داده و نتایج مسابقات ورزشی را می‌گوید.

HiSense TVs اپ‌های مخصوص نتفلیکس، آمازون ویدئو، یوتیوب و … داخل تلویزیون با دستورات صوتی الکسا مدیریت می‌شوند.

Kohler Konnect حمام و دستشویی هوشمند که با دستور الکسا مدیریت می‌شود.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

ارسال یک دیدگاه

9