تلگرام X برای اندروید منتشر شد Reviewed by Momizat on . تلگرام X  یک اپلیکیشن جایگزین تلگرام با سرعت بالاتر و ویژگی‌های بصری بهتر که برای اندورید مورد استفاده قرار میگیرد. در چند روز اخیر شایعات زیادی پیرامون اپلیکیش تلگرام X  یک اپلیکیشن جایگزین تلگرام با سرعت بالاتر و ویژگی‌های بصری بهتر که برای اندورید مورد استفاده قرار میگیرد. در چند روز اخیر شایعات زیادی پیرامون اپلیکیش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » دانلود » اندروید » تلگرام X برای اندروید منتشر شد

تلگرام X برای اندروید منتشر شد

تلگرام X  یک اپلیکیشن جایگزین تلگرام با سرعت بالاتر و ویژگی‌های بصری بهتر که برای اندورید مورد استفاده قرار میگیرد.

در چند روز اخیر شایعات زیادی پیرامون اپلیکیشن «Challegram» قوت گرفته بود و بسیاری از کاربران آن را همان «Telegram X» برای اندروید می‌دانستند.

اپلیکیشن Telegram X روی پلتفرم iOS است که تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های تلگرام را دارد با این تفاوت که سریع‌تر است و از نظر بصری هم زیباتر و ویژگی‌های بهتری دارد.

در حقیقت، Telegram X نسخه دیگری از خود تلگرام است که با زبان برنامه‌نویسی Swift اپل نوشته شده شده است. استفاده از زبان برنامه‌نویسی Native خود اپل باعث شده بود که این برنامه سریع‌تر از تلگرام اصلی باشد و به طور قابل توجهی نرم‌تر اجرا شود یا انیمیشن‌ها روی آن روان‌تر باشند.

حالا؛ پس از چند روز شایعه و گفت و شنود؛ تلگرام نام برنامه «Challegram» را به «Telegram X» برای اندروید تغییر داد. این اپلیکیشن اکنون روی گوگل‌پلی قرار گرفته است و کاربران اندرویدی می‌توانند آن را نصب و در کنار تلگرام اصلی استفاده کنند.

تلگرام با یک به‌روزرسانی و تغییر نام؛ برنامه Challegram را از فاز بتا خارج و به طور رسمی برای اندروید منتشر کرد.

همان‌طور که گفتیم؛ در Telegram X سرعت اجرای برنامه و انیمیشن‌ها بیشتر و روان‌تر شده است. این تغییر به طور محسوسی قابل درک است. این برنامه با API ویژه TDLib نوشته شده و از سیستم‌عامل یا دستگاه‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند.

همین‌طور؛ شاهدیم که نوار پایین Mute/Unmute هر گروه و کانال حذف شده است تا فضای بیشتری برای نمایش پیغام‌ها به وجود بیاید.

تغییر دیگر در بزرگ‌تر شدن کادر نوشته‌ها و عکس‌ها است تا خوانایی بیشتری داشته باشند. همین‌طور؛ می‌توانید کادر پیام‌هام یا Bubble را حذف کنید.

ویرایشگر عکس و مدیاپلیر نیز تغییر کرده‌اند و تغییرات ظاهری و فنی دارند که باعث می‌شوند کاربران تجربه بهتری برای کار با محتوای مدیا در تلگرام داشته باشند. مثلا، مدیاپلیر Telegram X از قابلیت Async Playback (پخش آهنگ بدون نیاز به دانلود کامل) پشتیبانی می‌کند.

گفتنی است هنوز مدیر تلگرام یا کانال‌های رسمی این پیام‌رسان؛ نسبت به این موضوع واکنشی نشان ندادند ولی وبلاگ تلگرام با انتشار خبری؛ عرضه Telegram X برای اندروید را تایید کرد.

کاربران اندرویدی برای دانلود Telegram X می‌توانند به گوگل‌پلی مراجعه کنند: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.thunderdog.challegram

کاربران دستگاه‌های iOS نیز می‌توانند این برنامه جایگزین تلگرام اصلی را از روی اپ‌استور دانلود و بررسی کنند: https://itunes.apple.com/us/app/telegram-x/id898228810?mt=8

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

ارسال یک دیدگاه

7