بانکداری الکترونیکی بانک ملت اولین محصول بلاک چین خود را تولید میکند Reviewed by Momizat on . دکتر نارنجی در همایش بانکداری الکترونیکی از آماده‌شدن اولین محصول بانک ملت که مبتنی بر بلاک‌چین است، خبر داد و بلاک‌چین را از تاثیرگذاریترین فنآوری‌های نوین دان دکتر نارنجی در همایش بانکداری الکترونیکی از آماده‌شدن اولین محصول بانک ملت که مبتنی بر بلاک‌چین است، خبر داد و بلاک‌چین را از تاثیرگذاریترین فنآوری‌های نوین دان Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » بانکداری الکترونیکی بانک ملت اولین محصول بلاک چین خود را تولید میکند

بانکداری الکترونیکی بانک ملت اولین محصول بلاک چین خود را تولید میکند

دکتر نارنجی در همایش بانکداری الکترونیکی از آماده‌شدن اولین محصول بانک ملت که مبتنی بر بلاک‌چین است، خبر داد و بلاک‌چین را از تاثیرگذاریترین فنآوری‌های نوین دانست.

مسعود نارنجی، در ابتدای ارائه خود گفت: «در سال‌های اخیر، نوآوری‌های حوزه فناوری اطلاعات همواره زیربنای تغییر و تحول در صنعت بانکداری بوده‌اند. امروزه نیز فناوری‌های متعددی همچون زنجیره بلوکی، اینترنت اشیاء، تکنولوژی زیست‌سنجی و … وجود دارند که آغازگر موج آتی نوآوری‌ها در صنعت مالی به‌شمار می‌آیند. در این میان، زنجیره‌ی بلوکی، به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین انواع فناوری‌هایی است که در سال‌های اخیر توجه ویژه صنایع مختلف را به خود جلب کرده و شالوده نسل آینده زیرساخت‌های خدمات مالی را تشکیل داده است.» به گفته او بانک های ایرانی بیش از بقیه به این تکنولوژی احتیاج دارند اما استفاده از آن در کمترین حد بوده که شاید به دلیل نو بودن این تکنولوژی باشد.

دکتر نارنجی در ادامه به مشکلاتی که در این مسیر وجود داشت اشاره کرد و گفت: «نبود شناخت و درک کافی از بلاک چین در سطوح مختلف و حمایت ناکافی مدیران از توسعه این فناوری از جمله این مشکلات بودند. اما آنچه مهم است این مساله است که با توجه به مشکلاتی که در بحث شفافیت و انتقال وجه و… وجود دارد بلاک چین یک راهکار خوب برای حل این مشکلات در ایران به نظر می‌رسد.»

 

لازم به ذکر است که تلگرام نیز در حال آماده‌سازی انتقال پیام‌رسان خود بر روی سیستم بلاک‌چینی است که متکی به ۱۸۰ میلیون کاربر آن است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1093

ارسال یک دیدگاه

2