کوآلکوم فروخته می‌شود Reviewed by Momizat on . رقم نهایی پیشنهادی کمپانی برادکام برای خرید تراشه ساز آمریکایی با نام کوالکام مشخص شد که حدود ۵۵۷ هزارمیلیارد تومان برآورد شده است. بزرگ‌ترین معامله تاریخ صنایع رقم نهایی پیشنهادی کمپانی برادکام برای خرید تراشه ساز آمریکایی با نام کوالکام مشخص شد که حدود ۵۵۷ هزارمیلیارد تومان برآورد شده است. بزرگ‌ترین معامله تاریخ صنایع Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » کوآلکوم فروخته می‌شود

کوآلکوم فروخته می‌شود

رقم نهایی پیشنهادی کمپانی برادکام برای خرید تراشه ساز آمریکایی با نام کوالکام مشخص شد که حدود ۵۵۷ هزارمیلیارد تومان برآورد شده است.

بزرگ‌ترین معامله تاریخ صنایع نیمه‌هادی

کمپانی Broadcom (کمپانی رادکام )اعلام کرد بهترین و آخرین پیشنهادی که می‌تواند برای خرید کوآلکوم در نظر گیرد، ۱۲۱ میلیارد دلار معادل ۵۵۶.۶ هزار میلیارد تومان (دلار ۴۶۰۰ تومانی) است و اگر این معامله سرگیرد بزرگ‌ترین معامله تاریخ صنایع نیمه‌هادی خواهد بود.

تحکیم بخش تجهیزات بی‌سیم در قلب رقابت میان سازندگان گوشی‌های هوشمند جای گرفته و اپل، سامسونگ و … در تلاشند تا با پایین آوردن قیمت تراشه‌های نصب شده روی گوشی، بازار را به نفع خود بچرخانند.

اما سخنگوی کوآلکوم درواکنش به جدیدترین پیشنهاد اعلام کرد موضوع بررسی خواهد شد اما زمان پاسخ‌دهی را معلوم نکرد.

قبلا پیشنهاد ۷۰ دلار به ازای هر سهم مطرح شده بود اما اینک گفته می‌شود ۸۲ دلار شامل ۶۰ دلار نقد و ۲۲ دلار به صورت اوراق سرمایه‌ای پیشنهاد شده است.

اما از آن سوی بازار خبر رسید که سهام کوآلکوم با رسیدن به رقم ۶۳.۲۰ دلار حدود ۴.۳ درصد سقوط کرد. دلیل آن اعلام خبر سوئیچ احتمالی اپل از تراشه کوآلکوم به سوی اینتل برای محصولات آینده خود است که بازار را ناگهان به هم ریخت. سهام برادکام نیز با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۵.۷۷ دلار در هر سهم رسید.

برادکام مستقر در سنگاپور با ۳۰ سال تجربه رنج متنوعی از تراشه‌ها را برای گوشی موبایل، تجهیزات کامپیوتری، سرور و اینترنت اشیاء می‌سازد.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 321

ارسال یک دیدگاه

1