شرکت کروم موجب تغییر تحول دنیای موبایل خواهد شد Reviewed by Momizat on . ظاهرا گوگل از شرایط پیش آمده برای سیستم‌عامل اندروید و رقابت با اپل به نتایج جالبی رسیده است و قصد دارد تا با تغییرات ویژه خود دنیای امروزی موبایل‌ها را تغییر ب ظاهرا گوگل از شرایط پیش آمده برای سیستم‌عامل اندروید و رقابت با اپل به نتایج جالبی رسیده است و قصد دارد تا با تغییرات ویژه خود دنیای امروزی موبایل‌ها را تغییر ب Rating:
شما اینجا هستید: خانه » اخبار » شرکت کروم موجب تغییر تحول دنیای موبایل خواهد شد

شرکت کروم موجب تغییر تحول دنیای موبایل خواهد شد

ظاهرا گوگل از شرایط پیش آمده برای سیستم‌عامل اندروید و رقابت با اپل به نتایج جالبی رسیده است و قصد دارد تا با تغییرات ویژه خود دنیای امروزی موبایل‌ها را تغییر بدهد و در همین راستا نیز بنا به ادعای مسئولان این شرکت، کروم موجب تحول دنیای موبایل‌ها خواهد شد.

google_Chrome_android

اگر دقت کرده باشید در طول چند سال اخیر سرعت رشد استفاده از اینترنت بر روی موبایل‌ها با یک جهش خیره کننده روبرو بوده است ولی در این میان تنها چیزی که تغییرات چندانی را در زمینه سرعت نداشته است را می‌توان مرورگرها دانست. در این میان گوگل با مرورگر اختصاصی خود یعنی گوگل کروم، توانسته است در رده کامپیوترهای خانگی به توفیق بسیار خوبی دست یابد و در کنار این امر نیز سرعت پیشرفت این مرورگر در رده کامپیوترهای خانگی بسیار مناسب بوده است ولی در رده موبایل شرایط کاملا متفاوتی را مشاهده می‌کنیم. گوگل کروم و یا هر مرورگر وب دیگری بر روی دستگاه‌های همراه، توانایی ارائه عملکرد سریع را ندارند، سرعت اسکرول کردن این مرورگرها نیز در شرایط عادی به‌هیچ‌عنوان قابل قیاس با عملکرد نسخه‌های پی سی نیستند.

مشکلات اصلی هنگامی به اوج می‌رسند که مرورگرهای موبایلی مانند کروم را با نرم‌افزارهای موبایل مقایسه می‌کنیم. نرم‌افزارهای موجود برای شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان نمونه بارز این‌گونه تفاوت‌ها قابل مشاهده هستند و گوگل نیز با آگاهی از این موضوع قصد دارد تا آینده موبایل‌ها را با تاکید بیشتر بر روی مرورگر وب خود ترسیم نماید. در این میان مرورگر کروم دستخوش تغییراتی بسیار زیاد خواهد شد که می‌خواهند در سرعت کارکرد این مرورگر جهشی چشمگیر ایجاد نمایند.

به‌این‌ترتیب به سازندگان نرم‌افزارها فرصتی داده خواهد شد تا به‌جای تولید نرم‌افزارهای عادی برای تلفن‌های همراه، برای تولید نسخه موبایل نرم‌افزارهای رایگان اقدام کنند و با تکیه بر سرعت عملکرد مرورگرهای موبایل، زمان اصلی و تمرکز بالای خود را بر روی بهینه‌سازی عملکرد نسخه موبایل بگذارند.

پاول آیریش به‌عنوان یکی از چهره‌های کلیدی شرکت گوگل درباره این موضوع می‌گوید: «ما سرعت عملکرد انیمیشن در مرورگر خود را تا ۷۵ درصد بهبود داده‌ایم و در زمینه اسکرول کردن نیز با رشدی ۳۵ درصدی روبرو بوده‌ایم. همچنین مرورگر گوگل کروم قرار است تا با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه بر روی موبایل‌ها کار کند.» در صورتی که گفته‌های آیریش را به‌عنوان یک مرجع اصلی در نظر بگیریم آنگاه شرایط اندروید و سرعت عملکرد این سیستم‌عامل همراه با یک جهش بسیار خیره کننده روبرو خواهد شد و شاهد تفکیک این سیستم‌عامل از تمامی رقبا خواهیم بود.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1093

ارسال یک دیدگاه

6