آموزش قدم به قدم ثبت سایت در الکسا Reviewed by Momizat on . توضیح مختصری در باره Alexa الکسا شاخص میزان بازدید وب سایت به صورت جهانی و کشوری میباشد. به این صورت که برای هر وب سایت عضو در مجموعه Alexa یک یا چند مقدار مختل توضیح مختصری در باره Alexa الکسا شاخص میزان بازدید وب سایت به صورت جهانی و کشوری میباشد. به این صورت که برای هر وب سایت عضو در مجموعه Alexa یک یا چند مقدار مختل Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آموزش » آموزش قدم به قدم ثبت سایت در الکسا

آموزش قدم به قدم ثبت سایت در الکسا

توضیح مختصری در باره Alexa

الکسا شاخص میزان بازدید وب سایت به صورت جهانی و کشوری میباشد. به این صورت که برای هر وب سایت عضو در مجموعه Alexa یک یا چند مقدار مختلف بر اساس تعداد بازدیدکنندگان از کشورهای گوناگون و همچنین یک شاخص کلی برای کل بازدید کنندگان ارائه میشود. رتبه الکسا با میزان بازدید رابطه معکوس دارد یعنی هرچه بازدید بیشتر باشد رتبه الکسا کوچکتر میشود. معمولاً اگر وب سایت و دامنه تازه تاسیس باشند رتبه الکسا عددی در رنج ۲۵ میلیون واحد خواهد بود. شما میتوانید فهرست سایتهای پربازدید جهان به همراه رتبه الکسا آنها را در صفحه www.alexa.com/topsites مشاهده کنید و همچنین فهرست پربازدید ترین سایتهای ایران را در صفحه www.alexa.com/topsites/countries/IR مشاهده کنید.

آموزش ثبت سایت در الکسا

پس از ورود به سایت الکسا به آدرس alexa.com بر روی Create an Account کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید. برای ثبت نام می توانید از اکانت فیسبوک استفاده کنید که فقط با یک کلیک و پذیرفتن در خواست ثبت نام شما تمام می شود ، یا از ایمیل استفاده کنید و پس از ثبت ایمیل . یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی و تایید ایمیل برایتان ارسال خواهد شد.

اگر با ایمیل ثبت نام کنید پس از وارد شدن به لینک داخل ایمیل الکسا از شما رمز حساب کاربری را خواهد گرفت

اکنون به میز کار خود می روید در این قسمت لیست سایت هایی که شما در الکسا ثبت کرده اید را مشاهده خواهید کرد . برای افزودن سایت در قسمت بالای سایت Browse Top Sites or Enter a Site در داخل کادر آدرس سایت خودرا وارد کنید و find را کلیک کنید.

پس از جستجو و نمایش صفحه مشخصات اگر قبلا ثبت کرده باشید مشخصات سایت و اگر سایت جدید باشد مشخصات خالی می باشد به پایین صفحه بیایید و بر روی Edit Site info کلیک کنید پس از کلیک پیامی به شما نمایش داده می شود که آیا شما مالک این سایت هستید؟ Claim This Site را بزنید

 

 

 

شما سه حالت برای تایید سایت خواهید داشت

 

 

 

متد اول : با استفاده از یک فایل. الکسا به شما یک فایل خواهد داد که باید آن فایل را در ریشه اصلی سایت قرار دهید . فایل را دانلود در سایت قرار دهید و روی Veriy the file on your site کلیک کنید .

 

 

متد دوم: استفاده از ID و تگ متا. کافی است تگی که الکسا به شما می دهد را داخل تگ هد سایت قرار دهید سپس Verify را کلیک کنید.

 

 

آخرین مورد هم به حساب ارزی و کارت اعتباری نیاز دارد پس از تایید می توانید به داشبورد بروید و مشخصات سایت را تغیر بدهید

 

 

 

به زودی سایت شما رتبه بندی می شود و می توانید برای سایت خود یک Toolbar پیشرفته بسازید. افزودن اطلاعات پایه رایگان میباشد، ولی برای اضافه کردن لوگو و اطلاعات بیشتر در مورد سایت شما باید کارمزد پرداخت کنید.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1087

ارسال یک دیدگاه