چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است ؟ Reviewed by Momizat on . سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است   را  برای شما به اشتراک سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است   را  برای شما به اشتراک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » سخت افزار » چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است ؟

چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است ؟

سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است   را  برای شما به اشتراک بگذارم امید وارم که مورد پسند شما عزیزان باشد
چیپ یا حجم گیگ ؟ کدام در هنگام خرید کارت گرافیک مهم است ؟

این سوال بارها در بخش نظرات مطرح شده است که هنگام خرید کارت گرافیک چیپ ست مهم است یا حجم کارت گرافیک ؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است . به نظر شما چه تفاوتی بین گرافیک ۵۴۵۰ با GTX 960 Strix وجود دارد . هر دو دو گیگ هستند . قیمت ۵۴۵۰ در حدود ۱۵۰ هزار تومان در حالی که قیمت GTX 960 Strix برابر است با ۱ میلیون تومان . به طور کلی گرافیک ها بر پایه دو چیپ ست ATI و Geforce طراحی و تولید می شوند . اگر بخواهید کارت گرافیک یا همان VGA card برای کامپیوتر خریداری کنید معمولا سراغ ATI میروید یا Geforce ؟شاید هم برای شما فرقی نداشته باشد و راندمان گرافیک مهم باشد تا سازنده چیپ ست ؟ در این مقاله میخواهم کمی در مورد خرید کارت گرافیک برای شما توضیحاتی بدهم تا راحت تر بتوانید نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید محصول بهتری را خریداری نمایید.  در کل بین ای تی آی و جیفورس تفاوتی وجود ندارد و شما در هنگام خرید اول باید نیازتون را بررسی کنید و بعد از آن به سراغ سقف هزینه ای که برای کارت گرافیک کنار گذاشته اید بروید .

هر دو سازنده در دسته بندیهای مختلف و برای تمام نیازهای گرافیکی ، VGA طراحی و تولید کرده اند پس بهتر است در هنگام خرید به یک سری موارد دقت داشته باشید تا بعدا با مشکل مواجه نشوید .
اولین مورد : بدانید برای انجام چه کاری کارت گرافیک خریداری می کنید . اگر شما جزو آندسته هستید که فقط خروجی تصویر برای شما مهم می باشد می توانید از کارت گرافیک های ۵۴۵۰ خانواده ATI و ۲۱۰ خانواده Geforce که جزو ارزانترین کارت گرافیک های موجود در بازار هستند ، محصولتان را خریداری کنید .  این دسته از گرافیک ها معمولا برای بازی مورد استفاده قرار نمی گیرند .
دومین مورد : چه نوع خروجی تصویری مد نظر شما می باشد ؟ اگر میخواهید چند تصویر همزمان از یک کارت گرافیک بگیرید و یا مانیتور شما فقط دارای رابط DVI است ، بهتر است قبل از خرید خروجی تصویر گرافیک را مورد بررسی قرار بدهید .سومین مورد : حساسیت زیادی بر برند کارت گرافیک نداشته باشید، MSI, Gigabyte, Asus, Club, Sopp ,Sopphire و غیره تفاوت چندانی از نظر بازده و کارایی ندارند؛ زیرا تمام این تولید کننده‌ها براساس طرح‌های اعلام شده Nvidia یا AMD، کارت های گرافیک خود را تولید می‌کنند. تنها مواردی که در انتخاب برند مهم هستند، سیستم خنک کننده، قیمت، گارانتی و خدمات پس از فروش است. چهارمین مورد : توان منبع تغذیه (پاور) شما باید متناسب با کارت گرافیک باشد : خیلی از کاربران به این موضوع دقت نمی کنند ، اول خرید ، بعد بررسی . اشتباهی که کاربران ناوارد انجام میدهند . حتما باید توان منبع تغذیه شما کشش کارت گرافیک جدید را داشته باشد و بتواند قطعات را به درستی تغذیه کند. منبع تغذیه اگر توان لازم برای پشتیبانی و نیاز قطعات را نداشته باشد به تمام آنها آسیب میرساند .پنجمین مورد : چیپ گرافیک مهم می باشد نه گیگ گرافیک : بله درست است چیپ مهم می باشد نه گیگ . کاربران فکر می کنند که یک گرافیک ۲ گیگ تمام نیاز آنها را بر آورده می کند .در صورتیکه در گرافیک های جدید چنین موضوعی اصلا درست نیست . گرافیک ۵۴۵۰ ۱ گیگ دارای قیمت ۹۰ هزار تومن می باشد و گرافیک GTX 650 TI  ۱ گیگ قیمتی در حدود ۶۰۰ هزار تومان دارد . چه تفاوتی بین این دو گرافیک ۱ گیگ وجود دارد ؟ چیپ ست . سعی کنید توان پردازشی را مورد بررسی قرار بدهید .

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1087

دیدگاه (1)

ارسال یک دیدگاه