جهت افزایش سرعت ویندوز ، RAM را افزایش بدهید Reviewed by Momizat on .     سه قطعه در کامپیوتر وجود دارد که کاربران همیشه برای خرید آن با مشکل مواجه هستند و این موضوع هم بر می گردد به عدم اطلاعات دقیق در مورد کاربرد قطعه     سه قطعه در کامپیوتر وجود دارد که کاربران همیشه برای خرید آن با مشکل مواجه هستند و این موضوع هم بر می گردد به عدم اطلاعات دقیق در مورد کاربرد قطعه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » سخت افزار » جهت افزایش سرعت ویندوز ، RAM را افزایش بدهید

جهت افزایش سرعت ویندوز ، RAM را افزایش بدهید

 

 

سه قطعه در کامپیوتر وجود دارد که کاربران همیشه برای خرید آن با مشکل مواجه هستند و این موضوع هم بر می گردد به عدم اطلاعات دقیق در مورد کاربرد قطعه مورد نظر . این سه قطعه رم . پردازنده و کارت گرافیک می باشد . مشکل از آنجا شروع می شود که دقیقا نمیدانیم برای افزایش سرعت سیستم عامل باید رم را ارتقا بدهیم ، پردازنده را عوض کنیم یا کارت گرافیک جدید جایگزین VGA قبلی کنیم ؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهم داد .

بدون هیچ توضیح اضافی به سراغ اصل مطلب میروم و از موارد گیچ کننده که برای کاربران ممکن است سوال دیگر بوجود بیاورد پرهیز میکنم . اگر قصد دارید کار محاسباتی انجام بدهید باید از پردازنده های چند هسته ای که دارای حافظه کش بالا هستند استفاده کنید . حافظه کش با توجه به نوع برنامه ای که قصد دارید از آن استفاد کنید انتخاب می شود . از کجا بفهیم یک پردازنده چه مقدار حافظه کش دارد ؟ باید از فروشنده یا قبل از خرید از سایت سازنده کمک بگیرید . هر چه مقدار حافظه کش بیشتر باشد سرعت دسترسی به اطلاعات و انجام محاسبات سنگین سریعتر خواهد بود .

حافظه نهان یا کَش (Cache) قسمتی از حافظه است که داده‌هایی که ممکن است در آینده توسط سایر اجزا پردازش شوند را به صورت موقت در خود ذخیره می‌کند. این قسمت از حافظه می‌تواند به سرعت به درخواست‌های پردازشی پاسخ داده و داده‌ها را به سرعت آماده کند. داده‌های ذخیره شده در حافظه نهان (Cache) ممکن است داده‌هایی باشند که پس از پردازش (مثلاً پس از پردازش توسط واحد سخت افزاری CPU یا به صورت مجازی، پس از پردازش توسط سیستم عامل یا برنامه‌ها) به صورت مستقیم در این قسمت ذخیره می‌شوند یا داده‌هایی باشند که فقط کپی‌ای از داده‌های اصلی (مثلاً داده‌های موجود در حافظه جانبی یا به صورت مجازی، پرنده‌ها و داده‌های موجود در کامپیوتر) موجود باشند.

 

زمانی که درخواست پردازشی شامل داده‌هایی باشد که در حافظه نهان ذخیره شده اند، داده‌های درخواستی به سرعت به جزء درخواست دهنده تحویل داده می‌شود. اما اگر درخواستی پردازشی شامل داده‌هایی باشد که در حافظه نهان موجود نباشند، در این صورت داده‌های درخواست شده از منبع اصلی خود (برای مثال حافظه‌های جانبی یا سرویس دهنده‌ها) دریافت شده سپس به جزء یا برنامه درخواست دهنده تحویل داده می‌شود. در این صورت عمل پردازش به کندی پیش خواهد رفت. درواقع حافظه نهان در مقایسه با حافظه‌های اصلی و جانبی، بسیار سریع‌تر قابل دسترسی و خواندن است و عمل پردازش را سریع‌تر می‌کند.

 

اما اگر فقط برای شما سرعت مهم است انتخاب یک رم با توجه به نوع سیستم عامل با زمان تایمینگ پایین می تواند سرعت سیستم عامل و کارهایی که در محیط ویندوز انجام میدهید را با توجه به پردازنده تا ۷۰ درصد افزایش بدهد .(این موضوع را می توانید به صورت تجربی و از طریق نرم افزار بنچمارک امتحان کنید) اگر شما یک پردازنده I3 با ۴ گیگ رم داشته باشید و بخواهید این سیستم را ارتقا بدهید من طبق تجربه به شما پیشنهاد میکنم در جهت افزایش سرعت . به جای پرداخت هزینه ۳۰۰ هزار تومانی و تبدیل پردازنده i3 به i5 یک حافظه ۸ گیگابایتی از سری رم های پر سرعت فیوری کینگستون یا رم های سری XMS3  کرسیر استفاده کنید تا به صورت محسوس افزایش سرعت و کارایی سیستم را متوجه شوید .

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1087

دیدگاه (1)

ارسال یک دیدگاه