بررسی lock screen جدید اندروید ۵.۰ Reviewed by Momizat on . سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره ‫‏‫بررسی  lock screen جدید اندروید ۵.۰  را  برای شما به اشتراک بگذارم امید وارم سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره ‫‏‫بررسی  lock screen جدید اندروید ۵.۰  را  برای شما به اشتراک بگذارم امید وارم Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آموزش » بررسی lock screen جدید اندروید ۵.۰

بررسی lock screen جدید اندروید ۵.۰

سلام به همه کاربران سایت پی سی نیوز در این پست قرار داریم مطلاب بروز شده درباره ‫‏‫بررسی  lock screen جدید اندروید ۵.۰  را  برای شما به اشتراک بگذارم امید وارم که مورد پسند شما عزیزان باشد

 

سیستم عامل جدید اندروید گوگل راه خود را به بسیاری از تلفن های همراه بازکرده است و یا در آینده نزدیک بازخواهد کرد. اندروید ۵.۰ تجربه کاملاً جدیدی را در ارتباط با رابط کاربری ارائه می کند و ویژگی های جدید بی شماری دارد. نخستین ویژگی که نظر کاربران را به خود جلب می کند lock screen از نو طراحی شده آن است.

هم اینک اعلان ها در وسط lock screen نمایش داده می شوند. این اعلان ها می توانند با کشیدن دست به دو سمت نادیده گرفته شوند و یا با دوبار اشاره به آن ها، می توان مستقیماً به نرم افزارهای آن ها دسترسی پیدا کرد. با کشیدن دست به سمت بالا نیز قفل تلفن همراه باز می شود. کشیدن دست از راست به چپ نرم افزار دوربین و کشیدن دست از چپ به راست نرم افزار تلفن همراه را باز خواهد کرد.

 

 

2

نمایش اعلان ها در وسط lock screen ویژگی جالبی است اما ممکن است برخی افراد تمایلی برای استفاده از این ویژگی نداشته باشند، از این رو می توان از بخش تنظیمات تلفن همراه این ویژگی را محدود یا کاملاً غیر فعال کرد.

با مراجعه به بخش تنظیمات تلفن همراه و انتخاب گزینه Sound & Notification، در قسمت When device is locked سه گزینه قرار گرفته است. نخست، نمایش تمامی اعلان ها، مورد دوم عدم نمایش اعلان ها و گزینه سوم نیز محدود کردن نمایش اعلان ها خواهد بود. گزینه سوم تنها در صورت استفاده از قفل pin یا pattern یا رمز عبور در دسترس خواهد بود.

علاوه بر موارد فوق می توان اعلان های یک برنامه خاص را نیز مدیریت کرد بدین ترتیب که از بخش تنظیمات App Notifications می توان اعلان های یک برنامه را غیر فعال کرد و یا حتی میزان اهمیت آن را مشخص کرد تا در ابتدای اعلان ها قرار گیرد. این ویژگی نیز از طریق لمس طولانی اعلان مورد نظر در بخش lock screen در دسترس خواهد بود.

منبع

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1093

ارسال یک دیدگاه

4